Skip to content

RALIO ISTORIJA

Gravel Fest Rally – ralio idėja gimusi per akimirką.

2019 metais Lietuvos Mini ralio čempionato kalendoriuje atsirado keistas įrašas, kuris, kaip neretas pamanė tada, atsirado per klaidą. Ilgametis šios serijos etapo organizatorius – komanda „Marimotors racing“ pareiškė, kad nuo 2019 m. tradicinis ralis „Rally Alytus“ keičia pavadinimą į „Gravel Fest Rally“ ir vyks jis išskirtinai ant žvyro greičio ruožų. Lig tol Mini ralio samprata buvo kitokia ir gyvavo bemaž 15 metų: dažniausiai C lygos varžybos vykdavo ant asfalto, didesnėse ar mažesnėse slalomo aikštelėse, uždarytose gatvėse. Žinia, kad vienas iš šešių sezono etapų pilnai „nulipa“ nuo asfalto – vieniems pasirodė absurdiška, kiti ją priėmė su džiaugsmu, o organizatoriai buvo pakišti po padidinamuoju stiklu: niekas nežinojo ko tikėtis, nežinojo kaip Mini ralio ekipažai priims naujovę, ar ralio nereikės stabdyti dar nepasiekus pusiaukelės dėl nelaimingų atsitikimų trasoje…

Kaip parodė laikas – vienas „Marimotors racing“ ėjimas vos per keletą metų kardinaliai pakeitė Mini ralio čempionato veidą. Užteko kelių žingsnių (2019 „GFR“ įvyko Punios miestelio apylinkėse; 2020 ralis įvyko Lazdijų krašte) ir nuo 2021 metų visi Lietuvos organizatoriai šios serijos varžybas pradėjo organizuoti tik ant žvyro, specialiai žvyrui pradėjo ruoštis ir sportininkai. Negalima atmesti, kad „Gravel Fest Rally“ – tai varžybos, kurios uždavė naują toną bei papildomą stimulą kitų, aukštesnių Lietuvos ralio lygų dalyvių skaičiaus augimui. Vis daugiau Mini ralio ekipažų į savo automobilius pradėjo montuoti saugos lankus ir pamažu jau suka į ralio sprinto čempionatą, o nuo ten, Lietuvos ralio čempionato A lyga jau yra pasiekiama ranka.

„Gravel Fest Rally“ idėja gimė vėlyvą 2018m. rudenį, kelyje Kaunas – Alytus. „Marimotors racing“ komandos įkūrėjai – Ronaldas Rutkauskas su Tadu Zdanavičium tuomet važiavo namo po triukšmingų LASF apdovanojimų ir toliau rezgė planus naujam sezonui. Kalbai pasisukus apie Mini ralį ir tai, ką naujo bei įdomaus būtų galima sugalvoti kitąmet – bičiuliai labai rimtai svarstė mintį apie trasą ant žvyro. „Sprendimas šokti ant žvyro buvo priimtas akimirksniu. Savo renginiuose visuomet siekiame naujovių, norime, kad kiekvienos mūsų lenktynės būtų kažkuo ypatingos, tad mintis apie istorinį, pirmą žvyrinį Mini ralio etapą mus tiesiog „prarijo“. Vos po kelių dienų gimė naujas ralio pavadinimas, o visa tai kas buvo toliau – tik tūkstančiai techninių detalių. Avantiūra į kurią įsivėlėme, tapo augančiu projektu, kuris, kelių metų perspektyvoje, turėtų įgyti tokį pavidalą, apie kokį prieš tris metus tik nedrąsiai svajojome.“, – pasakoja „Gravel Fest Rally“ organizatoriai.

Gravel Fest Rally organizatoriai: R. Rutkauskas ir T. Zdanavičius

2019 metais „Gravel Fest Rally“ įvyko nedideliame pietų Lietuvos Punios miestelyje, o po metų varžybos persikėlė į unikalų, miškais ir ežerais garsėjantį Lazdijų kraštą. Panašu, kad ralis čia užsiliks ilgesniam: Lazdijų rajone puikiai išvystytas kaimo turizmas, čia pakanka „teisingų“ kelių ralio varžyboms, taip pat ir vietinės valdžios požiūris į automobilių sportą – tikrai palankus.

Nuo 2021 metų – Lazdijai ir Lazdijų rajonas tampa oficialiu ralio miestu bei regionu, tad papildytas ir varžybų pavadinimas. Nuo šiol – ne tik Mini ralio, bet, kartu, ir Lietuvos ralio sprinto čempionato etapas vadinsis „Gravel Fest Rally – Lazdijai“. Kokiame pavidale šias varžybas išvysime po vienerių ar dviejų metų –parodys laikas. Stiebtis dar yra kur.

GRAVEL FEST RALLY 2020. APŽVALGA.

GRAVEL FEST RALLY 2019. AFTERMOVIE.