Skip to content

RALIO ISTORIJA

Gravel Fest Rally – ralio idėja gimusi per akimirką

   2019 metais Lietuvos Mini ralio čempionato kalendoriuje atsirado keistas įrašas, kuris, kaip neretas pamanė tada, atsirado per klaidą. Ilgametis šios serijos etapo organizatorius – komanda „Marimotors racing“ pareiškė, kad nuo 2019 m. tradicinis ralis „Rally Alytus“ keičia pavadinimą į „Gravel Fest Rally“ ir vyks jis išskirtinai ant žvyro greičio ruožų. Lig tol Mini ralio samprata buvo kitokia ir gyvavo bemaž 15 metų: dažniausiai C lygos varžybos vykdavo ant asfalto, didesnėse ar mažesnėse slalomo aikštelėse, uždarytose gatvėse. Žinia, kad vienas iš šešių sezono etapų pilnai „nulipa“ nuo asfalto – vieniems pasirodė absurdiška, kiti ją priėmė su džiaugsmu, o organizatoriai buvo pakišti po padidinamuoju stiklu: niekas nežinojo ko tikėtis, nežinojo kaip Mini ralio ekipažai priims naujovę, ar ralio nereikės stabdyti dar nepasiekus pusiaukelės dėl nelaimingų atsitikimų trasoje…

   Kaip parodė laikas – vienas „Marimotors racing“ ėjimas vos per keletą metų kardinaliai pakeitė Mini ralio čempionato veidą. Užteko kelių žingsnių (2019 „GFR“ įvyko Punios miestelio apylinkėse; 2020 ralis įvyko Lazdijų krašte) ir nuo 2021 metų visi Lietuvos organizatoriai šios serijos varžybas pradėjo organizuoti tik ant žvyro, specialiai žvyrui pradėjo ruoštis ir sportininkai. Negalima atmesti, kad „Gravel Fest Rally“ – tai varžybos, kurios uždavė naują toną bei papildomą stimulą kitų, aukštesnių Lietuvos ralio lygų dalyvių skaičiaus augimui. Vis daugiau Mini ralio ekipažų į savo automobilius pradėjo montuoti saugos lankus ir pamažu jau suka į ralio sprinto čempionatą, o nuo ten, Lietuvos ralio čempionato A lyga jau yra pasiekiama ranka.

   2019 metais „Gravel Fest Rally“ įvyko nedideliame pietų Lietuvos Punios miestelyje, o po metų varžybos persikėlė į unikalų, miškais ir ežerais garsėjantį Lazdijų kraštą. Panašu, kad ralis čia užsiliks ilgesniam: Lazdijų rajone puikiai išvystytas kaimo turizmas, čia pakanka „teisingų“ kelių ralio varžyboms, idėją gerai sutiko ir palaikė rajono savivaldybė. Nuo 2021 metų Lazdijai ir Lazdijų rajonas tapo oficialiu ralio miestu bei regionu, tad papildytas ir varžybų pavadinimas. Nuo 2021m. etapas vadinamas  „Gravel Fest Rally – Lazdijai“.

Gravel Fest Rally – Lazdijai organizatoriai: R. Rutkauskas ir T. Zdanavičius

   2021 metais ralyje jau startavo bemaž 120 ekipažų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, su Mini WRC automobilias atvyko pasaulio ralio komanda iš Ukrainos. Panašaus dalyvių skaičiaus organizatoriai tikisi ir šių metų ralyje, tad įspūdžių ralio sirgaliams tikrai neturėtų trūkti!
   2021m. ralį iš Lietuvos pirmą kartą tiesiogiai transliavo didžiausias benzingalvių kanalas – „Motorsport.tv“. Piko metu ralį visoje planetoje stebėjo net  2.4mln.  žiūrovų!
    2022 m. „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ – ne tik Ralio sprinto ar Mini ralio, bet kartu ir kandidatinės Lietuvos automobilių ralio čempionato varžybos. Tai reiškia, kad lenktynės pamažu artėja prie aukščiausio statuso ir, tikėtina, kad kelių metų bėgyje Lazdijų krašte startuos pačio aukščiausio kalibro ralio lenktynės.

GRAVEL FEST RALLY - LAZDIJAI 2022 LIVESTREAM ON MOTORSPORT.TV

GRAVEL FEST RALLY 2020. APŽVALGA/REVIEW.

GRAVEL FEST RALLY 2019. AFTERMOVIE.